Vybíráme koupelnové vodovodní baterie do koupelny

Vodovodní baterie nejsou jen tak ledajakým zařízením, díky kterému si v koupelně pouštíte vodu. Jsou především designovou záležitostí, jež dokáže úplně změnit vzhled celé koupelny. Poradíme vám, jak se nesplést a vybrat ty nejlepší.

Koupelnové baterieVodovodní baterie nejsou jen tak ledajakým zařízením, díky kterému si v koupelně pouštíte vodu. Jsou především designovou záležitostí, jež dokáže úplně změnit vzhled celé koupelny. A to bohužel i v tom horším slova smyslu. Proto byste výběr baterií do koupelny neměli brát na lehkou váhu. Poradíme vám, jak se nesplést a vybrat ty nejlepší.
 
Mezi nedůležitější parametry, na které bychom se měli soustředit, patří kvalita a záruka na koupelnové vodovodní baterie, místo, kam je budete montovat a samozřejmě design.
 

Páková, nebo kohoutková?

Kohoutkové koupelnové baterie můžeme považovat za tradičnější. To ale neznamená, že bychom je našli jenom v retro koupelnách. V moderním provedení mohou vypadat velmi dobře. Díky keramickým vrškům v kohoutkových bateriích je namíchání teplé vody daleko snazší než v minulosti. Ideálně namíchat vodu umí samozřejmě i pákové koupelnové baterie.
 

Držte se jednoho stylu

Koupelnové baterie rozlišujeme na jednotlivé typy: sprchové, vanové, umyvadlové a bidetové. Aby koupelna vypadala dobře, měly by být baterie ze stejné designové řady. V našem e-shopu to máte jednoduché - stačí si vybrat z řady sérií baterií, z nichž každá je něčím specifická. V každé řadě najdete všechny typy baterií do celé koupelny. Mezi ověřené a spolehlivé povrchy baterií patří hlavně chrom v lesklém provedení.
Sprchová baterie LOIRA Umyvadlová baterie LOIRA Vanová baterie LOIRA  
Sprchová baterie LOIRA Umyvadlová baterie LOIRA  Vanová baterie LOIRA  Bidetová baterie LOIRA 

 

Plánujete rekonstrukci koupelny a už teď víte, že chcete úsporné vodovodní baterie? Pak vám doporučujeme termostatické baterie. Stačí si nastavit požadovanou teplotu vody a baterie ji po celou dobu drží. Tyto baterie ocení i domácnosti s malými dětmi.

 

Co potřebujete vědět kvůli montáži

Umístění - podle něj totiž vybíráme stojánkové, nástěnné a podomítkové koupelnové baterie. Stojánkové baterie montujeme přímo na hranu umyvadla nebo vany. U nástěnných baterií nás zajímá rozteč, což je vzdálenost mezi vodovodními trubkami ve stěně. V České republice máme rozteče 150 mm (dnes nejběžnější) a 100 mm, které se používali spíš v dřívější době.
 

Vsaďte na kvalitu a záruku

Když si pořizujete nové koupelnové baterie, chcete, aby vám několik let bezproblémově sloužily. Proto se zajímejte o jejich kvalitní zpracování. Mnohé vypoví délka záruky přímo od výrobce. My vám poskytujeme 10letou záruku na těsnost těla vodovodní baterie a 6letou záruku na kartuši a povrchovou úpravu.
Ušetrite vodu!
Zistiť viac

Šetriť vodu nie je zložité, 

se SLEZÁK - RAV CZ s.r.o.

Zistiť viac